Вівторок, 23.04.2024, 07:21

Головна » 2012 » Листопад » 9 » День української писемності та мови
День української писемності та мови

Указом Президента України в 1997 році було встановлено і відзначається щороку 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора, послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія, монаха Києво-Печерського монастиря (бл. 1114 р.), давньоруського письменника і літописця, одного з авторів "Повісті временних літ» - день української писемності та мови.

З метою піднесення престижу української мови серед учнів гімназії, пошани до української культури, збереження традицій українського народу 9 листопада 2012 року у Заставнівській гімназії було проведено ряд виховних заходів.

Лекторська група випускників розпочала перший урок в усіх класах з інформації про виникнення писемності в Україні. Також діти мали змогу продекламувати вірші про мову.

Учні 5-11 класів приймали участь у конкурсі стіннівок та малюнків "Для мене рідна мова – цілий світ”.

У шкільній бібліотеці була оформлена виставка літератури, присвячена 100-річчю від дня народження українського поета Андрія Малишка.

Також було проведено загальношкільну урочисту лінійку, присвячену Дню української писемності та мови, 140- річчю з дня народження Б. Лепкого.

Голова методичного об’єднання вчителів української мови та літератури Загарія Р.П. ознайомила всіх присутніх із життєвим та творчим шляхом Б.Лепкого.

Гімназисти підготували історичні відомості про етапи становлення та розвитку української мови.

На урочисту лінійку завітав начальник відділу культури та спорту Барабащук В.В., який подарував всім присутнім авторську пісню «Буковина -  край, де варто жити».

Нетлінним надбанням століть називають національну мову і літературу — скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей незнищенний скарб, прислухаючись до порад відомого нашого поета Максима Рильського:

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.
Пильно й ненастанно
Політь бур’ян.
Чистіша від сльози
Вона хай буде.
Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям.

Переглядів: 897 | Додав: Асенька | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2012  »