П`ятниця, 19.04.2024, 11:01

Головна » 2013 » Грудень » 23 » СУД НАД СТАЛІНСЬКИМ РЕЖИМОМ У ЗАСТАВНІВСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ
СУД НАД СТАЛІНСЬКИМ РЕЖИМОМ У ЗАСТАВНІВСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ

«І їй дана влада над кожним,

і народом, і язиком, і людом…»

Отк. (13.:7-15)

У рамках тижня права у Заставнівській гімназії 10 грудня 2013 року в приміщенні актового залу був проведений виховний захід «Суд над сталінським режимом», який підготували і провели учні VІІ класу під керівництвом вчителя історії та права Тарахкотелик Л.В. Це дійство було присвячене 65-річчю з дня ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН «Загальної декларації прав людини і громадянина».

Метою заходу було виховати в учнів почуття патріотизму та несприйняття диктаторських методів управління, не допустити порушення прав людини і громадянина.

Кримінальна справа була порушена прокурором (гімназистка Пістрюга Д.) проти Сталіна (гімназист Бойчук І.), сталінського режиму. Експертна група підготувала відеоматеріали, які вкотре підкреслили, що голодомор 1932-1933 рр. та терор початку 30-х років були актами геноциду проти українського народу.

Захист (гімназистка Крапівіна М.) стверджував, що Сталін діяв у інтересах держави, підтвердженням цього був продемонстрований відеоматеріал «Індустріалізація».

Суддею (гімназистка Настащук І.) було взято до уваги покази свідків Троцького Льва Давидовича (гімназист Прокоп’юк В.) та прем’єр-міністра Англії Уінстона Леонарда-Спенсера Черчелля (гімназист Мінтенко Т.).

Було продемонстровано всі етапи судового засідання, особливо гострими були судові дебати між прокурором та адвокатом.

При винесенні вироку суд врахував вердикт присяжних засідателів (вважати винним). Винесено вирок  - винен, вважати голодомор 1932-1933 рр. та терор початку 30-х років актами геноциду проти українського народу.

У зв’язку із смертю Сталіна справу закрито. Нехай дасть йому оцінку найстрашніший суд – суд історії.

Проведений захід ще раз нагадав, що ніхто із нас не повинен забувати про історію та найголовніший принцип  - права людини. Саме тому наша держава вибрала демократичний шлях розвитку. І завдання кожного громадянина  -  зробити все, щоб таке страшне явище як «сталінізм» не виявилося в ньому ніколи.

Переглядів: 731 | Додав: Асенька | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2013  »