Четвер, 25.04.2024, 01:53

Головна » 2013 » Лютий » 28 » Свято Стрітення
Свято Стрітення

На зламі між зимою і ранньою весною 15 лютого на Україні святкують День Стрітення. Це свято завершує цикл зимових народних обрядів. Традиції його вшанування старалися відновити учні 2-Б, 4-А і 4-Б класів Заставнівської гімназії. У цьому їм допомагали їхні батьки, вчителі Громко О.А., Стасюк Г.Б., Микитей Г.І., Лапа В.В., керівники гуртків Стасюк Г.Д. (БДЮТ) та Нестрян О.М. Зі слів ведучих, учнів 4-Б класу, Ткач Є. та Ткача В. прозвучало, що слово «Стрітення» означає «зустріч». За легендою в цей день «зустрічаються» Зима з Весною. Роль Зими зіграла Романська А. (4-Б кл.), Весни – Ткач А. (4-А кл.). Танець сніжинок і квітів виконали дівчата 2-Б класу Левицька Д., Ралик Д., Тарахкотелик Р., Стасюк А. Дізнаватись хто переміг у двобої нашим предкам допомагали стрітенські прикмети. Про це вдало розповіли учениці 4-Б класу Пазюк О. та Штефюк Л. Обряд топтати ряст означав, що протягом року людина не буде хворіти. Його продемонстрували учні 4-А класу. Дуже цікавим епізодом свята було закликання весни за участю Гринчука А., Пазюка С., Андрусика О.,  Турецької Д., Пазюк М.(4-Б кл.) Мати Пазюк М. спекла до цього дня обрядове печиво у вигляді пташок - жайворонків. З ним діти співали веснянок і закликали весну. Хлопчики 4-А класу разом з Весною Ткач А (4-А кл.) і Зимою Романською А. (4-Б кл.) відтворили дитячу гру «Горобці». Дівчатка 4-Б класу Турецька Д., Штефюк Л., Пазюк О., Пазюк М. заспівали веснянки. Дзвінкоголоса Пазюк М.  (4-Б кл.) виконала пісню «Прийди, весно». Мати Галілей Л.М. (4-Б кл.) допомогла дітям виготовити опудало Зими. Хлопчики 4-Б класу Галілей А., Гринчук А., Пазюк С. разом з дівчатами – веснянками показали обряд спалювання старої Зими. Чарівна мелодія Вівальді « Пори Року. Зима. Весна» надала дійству таємничості і урочистості. Зворушливим моментом на святі було запалювання Стрітенської свічки і розповідь про цілющі властивості Стрітенської води. Їх принесла на свято бабуся Ткач Є. (4-Б  кл.) -  Шевчук П. Виступи учнів були цікавими, радісними. Щоб підкреслити правдивість давніх традицій святкування свята Стрітення діти підбирали костюми, подібні до святкового одягу наших предків: хлопчики – білі полотняні сорочки, штани, кожушки, дівчатка – квітчасті хустини, спіднички, вишиті сорочки. У підборі костюмів багато допомогла мати Гринчука А. (4-Б кл.) -  Гринчук Т.

Проведення таких свят має велике значення для виховання у дітей цікавості, захоплення і любові до чудових традицій українського народу.

Вчитель початкових класів  Заставнівської гімназії Стасюк Г.Б.

Переглядів: 912 | Додав: Тая | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2013  »