Четвер, 28.03.2024, 23:23

Головна » 2017 » Березень » 24 » Свято зустрічі птахів
Свято зустрічі птахів

Птахи додому повертають – рідну землю прославляють

Птахи – це такі створіння, які завжди надихали людину на поезію, художнє мистецтво, високі почуття любові. Вони завжди були не тільки об’єктами вивчення в біології, з давніх-давен про них співали пісні, складали легенди, прислів’я.

24 березня в Заставнівській гімназії відбулося свято зустрічі птахів. Бо яка ж то весна, коли не чути голосного щебетання пернатих. Здавна вважали, що тепло приносять на крилах саме перелітні птахи. На святі було почуто багато цікавої інформації, красивих віршів, загадок і висловів про птахів.

Зокрема, учні 3-Б класу інсценізували приліт шпаків, а учні 3-А – боротьбу зими з весною і танець ластівок. 4-А клас зобразив на сцені повернення журавлів, 4-Б – вокальний номер соловейків. Учні 1-А, 1-Б, 2-А, 2-Б, 2-В постали у ролях перелітних птахів. Не обійшлося свято без пісень: Н.Дарвай «Пісня про лелеченька», O. Ганич «Повертайся ластівко», «Зозуля» хор дівчаток 2-Б класу.

Обряд зустрічі птахів припадав 22 березня на свято Сорока святих. Напередодні випікали 40 фігурок у вигляді птахів, їх називали “жайворонками” чи “голубами”. Ми не оминули увагою цю традицію і закликали птахів за народним звичаєм:

Птахів викликаєм до рідного краю!

Летіть, соловейки, на нашу земельку!

Спішіть, ластівоньки, пасти корівоньки!..

Крім того, батьками та учнями початкових класів було виготовлено шпаківні, годівнички. По закінченню свята їх розвішано на території школи та парку.

Звичайно, такі заходи надовго запам'ятають школярі, вони розуміють, що природа – наша мати, а пташки – пернаті друзі, про яких треба дбати, яких слід оберігати.

Переглядів: 698 | Додав: Асенька | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2017  »