День авіації та космонавтики відзначають 12 квітня в усьому світі. На думку науковців, космічний потенціал України надзвичайно високий, і наразі ракетно-космічна галузь є однією з провідних в українській економіці. Навіть під час кризи галузі вдається тримати виробництво на належному рівні.
12 квітня 1961 року людина здійснила перший політ у космос. Відтоді щороку у цей день відзначають Міжнародний день космонавтики.
Цілий тиждень в Заставнівській гімназії відбувались заходи до Всесвітнього дня авіації та космонавтики. Вчителі фізики та астрономії Ілюк К.В., Дідич Ю.В. організували перегляд цікавих фільмів і презентацій з учнями про перші тварини в космосі, українських космонавтів, перші космічні станції, що опустилися на Місяць, перших людей на Місяці, найбільші до Землі зірки.
До української космонавтики привертають увагу й досягнення першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка. У 1997 році він взяв участь в експедиції міжнародного екіпажу на борту американського шатлу «Колумбія». Тоді в рамках наукової програми дослідники провели низку експериментів із вивчення впливу мікрогравітації на процеси росту й розвитку рослин.
Нині Леонід Каденюк радить українцям оцінювати здобутки національної ракетно-космічної галузі належним чином. «Українці брали активну роль у підкоренні космосу, я сподіваюся, що так буде й надалі», – каже космонавт.
«Ви знаєте, мене часто запитують: навіщо літати в космос? Я відповідаю дуже просто: для того, аби покращити життя на планеті Земля», – додає Леонід Каденюк.
Гімназисти І-А та І-Б класів під керівництвом вчителів природознавства Савчук В.В., Женихай О.Д. підготували цікаві газети, повідомлення, презентації про розвиток ракетно-космічної галузі не тільки в Україні, а й у всьому світі. Також учні провели з учнями початкових класів урок присвячений Дню космонавтики.
|