Четвер, 28.03.2024, 19:37

Головна » 2013 » Квітень » 6 » До 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка
До 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка

До 200-річчя  з дня народження Т.Г.Шевченка

Немеркнучий Кобзар, який символізує душу українського народу, втілює його дух, гідність, память…

Нелегка доля судилася йому: непросте життя було повне розчарувань і втрат. Та незважаючи на це, творчість поета сповнена любовю до України, рідної землі, мови матері, жінки, природи. Болем пройняті слова, звернені до знедоленого народу:

Возвеличу

Малих отих рабів німих,

Я  на сторожі коло них поставлю слово.

Україна та прогресивна світова громадкість готується до славного ювілею поета.

Заставнівська гімназія започаткувала проект « Читаємо Кобзаря »; який закінчиться в березні 2014 року.

Звучать полумяні рядки: « Реве та стогне Дніпр широкий ». Стоячи, учні слухають цю безсмертну мелодію.

На екрані зявляється рідне село  Моринці – йде перегляд відео «Кобзарева колиска »;привезеного звідти.

Із виставки творів, де розміщені поезії, картини, ніби ожили герої. Щиро, емоційно читали діти і «Холодний Яр», « І смеркає, і світає», «Чи то неволя, чи то недоля», «Сон», «Мені 13-й минало», «Іван Підкова», «Вчимося у Шевченка», «Не женися на багатій» та інші(всього 20).

Переглянуто 30 слайдів про життя і творчість. Бандуристки Колісник А.

(III гімн.), Сливко К. ( II гімн.) виконали пісні: «Дівчино, калино», «Роди деревце», «Дзвени, моя бандуро». Випускниці – гімназистки заспівали пісню «Бандуристе, орле сизий».

Тарас Шевченко вічний, а з  ним і горда душа України. Він оберігає, вчить, дарує надію на краще. Ми  зробимо все для того, щоб прагнення Кобзаря до правди і волі стали формулою нашого життя.

Вчителі української мови та літератури: Загарія Р.П.,Стрельнікова М.М.

Переглядів: 1010 | Додав: Тая | Теги: До 200-річчя з дня народження Т.Г.Ш | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2013  »